Reklama w wyszukiwarkach poprzez pozycjonowanie musi być prowadzona non stop. Nie jest to usługa przeprowadzona jednorazowo. Przerwanie pozycjonowania łączy się ze spadkiem w wynikach - konkurencja miną stronę niepromowaną.

marketingtermin pozycjonowania jest różny - uzależniony jest od otoczenia konkurencyjnego. Waha się w przedziale kilku tygodni do kilku miesięcy. Jednowyrazowe hasła są zazwyczaj trudne, więc termin jaki nam zajmie pozycjonowanie strony www jest długi. Z kolei tzw. long tail - Pozycjonowanie serwisów medycznych stron szerokie to szybkie osiągnięcie wysokich not w wyszukiwarce.

czasem zdarza się, że oszacowany czas pozycjonowania się zmienia w trakcie prac. Zależy to od modyfikacji algorytmu czy pracy konkurencji.

Na początku pozycjonowania należy zoptymalizować kod serwisu. Optymalizacja dotyczy zarówno kodu jak i treści. Dzięki niej o wiele łatwiej jest osiągnąć wysokie pozycje. Po indeksacji zoptymalizowanej strony będziemy wiedzieć na czym stoimy.

Następnie dbamy o pozyskiwanie odnośników do naszej strony. Najlepiej takich o wysokiej jakości. To właśnie one decydują o pozycji i jak nasze pozycjonowanie stron www jest efektywne.

W międzyczasie trzeba prowadzić testy na pozycjonowanie strony www - to co było dobre wczoraj niekoniecznie może być skuteczne w dniu dzisiejszym. Na wyniki należy często długo czekać, ale wnioski mogą okazać się bezcenne.