marketingReklama w wyszukiwarkach przez pozycjonowanie stron musi być prowadzona cały czas. Nie jest to usługa jednorazowa. Przerwanie pozycjonowania jest powiązane ze spadkiem pozycji - konkurencja miną stronę niepozycjonowaną.

Czas pozycjonowania jest różny - zależny jest od otoczenia konkurencyjnego. Waha się w przedziale kilku tygodni do kilku miesięcy. Jednowyrazowe hasła są zazwyczaj trudne, więc czas jaki nam zajmie Pozycjonowanie stron medycznych strony jest długi. Z kolei tzw. long tail - pozycjonowanie stron www szerokie to szybkie osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce.

Niejednokrotnie zdarza się, że oszacowany czas pozycjonowania się zmienia w trakcie prac. Zależy to od zmian algorytmu czy działań konkurencji.

Na początku pozycjonowania stron należy zoptymalizować kod strony. Optymalizacja dotyczy zarówno kodu jak i treści. Dzięki niej o wiele szybciej jest osiągnąć wysokie pozycje. Po przejściu robota po zoptymalizowanej witryny będziemy wiedzieć na czym stoimy.

Następnie dbamy o pozyskiwanie linków do naszej witryny. Najlepiej takich o dużej jakości. To właśnie one świadczą później o pozycji i jak nasze pozycjonowanie strony internetowej jest efektywne.

W międzyczasie trzeba prowadzić testy na pozycjonowanie strony www - to co było dobre wczoraj niezawsze może być dobre dzisiaj. Na wyniki należy często długo czekać, ale wnioski mogą okazać się bezcenne.